Zamek w Łapalicach

Zamek w Łapalicach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Na przekór znanej sentencji swego nie znacie… wspomnę słówkiem o najciekawszym placu budowy na Kaszubach. Nie można inaczej nazwać zamku w Łapalicach – budowli, która, choć nie dokończona, stała się atrakcją turystyczną.

Historia zamku jest wręcz banalna. Jeden człowiek z wizją i gotówką w kieszeni. Z czasem zostaje człowiek z wizją, która nie pokrywa się z wymogami skomplikowanego prawa budowlanego. Stąd biorą się permanentne place budowy.

Początkowo zamiast zamku miał stanąć zwyczajny domek mieszkalny. Plany jednak się rozrosły do kolosa o powierzchni 5000 m2. Z 12 wieżami, kaplicą, basenem, salami balowymi i masą, masą innych pomieszczeń.Przeznaczenie? Malowniczo położono pensjonat.

Wstęp na teren zamku jest oczywiście zabroniony, jednak nie za bardzo ktoś się tym przejmuje. Mury, świecące gołą cegłą i spoiwem, pomazane już zostały kiepskim graffiti w stylu „Franek tu był”. Gdzieniegdzie leżą pozostałości po odwiedzających – puste butelki, woreczki i papierki. Wiedząc jednak jak dużą popularnością cieszy się to miejsce, uważam, że i tak zaśmiecono je nieznacznie.

Jak tu dojechać? Łapalice to niewielka miejscowość, położona około 5 km od Kartuz. Na obrzeżach wsi należy szukać ulicy Zamkowej (jakżeby inaczej), która zawiedzie was prosto pod bramy betonowego olbrzyma. Które są zamknięte. Otwarta jest za to pokaźna wyrwa w ogrodzeniu ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WP-SpamFree by Pole Position Marketing